Oplossingsoverzicht
Deze granieten/marmeren V-blok is speciaal ontworpen voor het centreren, de precisie-inspectie en de bewerkingsondersteuning van cilindrische en conische onderdelen (precisieassen, binnenringen van lagers, rollende componenten, pijpfittingen). Met als kern “centreringnauwkeurigheid op micronniveau + natuurlijke materiaalstabiliteit + aanpasbaarheid aan meerdere scenario’s”, lost het drie belangrijke knelpunten van traditionele metalen V-blokken op: “centreringafwijking door thermische vervorming, snelle slijtage die leidt tot verlies van nauwkeurigheid en een beperkt toepasbaar diameterbereik voor assen”.
Door gebruik te maken van de ultralage thermische uitzettingscoëfficiënt (graniet: 5-8×10⁻⁶ per ℃; marmer: 6-9×10⁻⁶ per ℃), de hoge demping en trillingsbestendigheid (trillingsdempingsgraad ≥ 85%) van hoogdicht graniet (Jinan Green/Taishan Green) en hoogzuiver marmer, samen met precisietechnologie voor het bewerken van V-groeven, bereikt dit V-blok een centreringfout van ≤ 0,002 mm voor as-onderdelen en een tolerantie van ≤ ±0,01° voor de hoek van de V-groef. Het is geschikt voor het positioneren van microassen (φ5 mm) tot grote assen (φ800 mm), en dekt toepassingen zoals de inspectie van precisielagers, de bewerking van krukasassen in de auto-industrie en de kalibratie van hoofdassen in windturbines. Het helpt bedrijven om de positioneringsfouten van as-onderdelen met 70% te verminderen, de inspectie-efficiëntie met 50% te verbeteren en de precisie gedurende 5-8 jaar te behouden.
Kernfunctiesysteem
1. Precisiecentrering op micronniveau voor as-onderdelen
- 2024-07-03T16:56:21+08:00
- Brede aanpasbaarheid voor asdiameters: Eén enkel V-blok kan zich aanpassen aan asdiameters variërend van φ5 mm tot φ200 mm (conventionele specificaties). Door “gecombineerd gebruik” (het samenvoegen van meerdere V-blokken met verschillende specificaties) kunnen ook grote assen van φ5 mm tot φ800 mm worden bediend. Aangepaste “getrapte V-groeven” (één V-blok met 2-3 groeven van verschillende breedtes) worden ondersteund, waardoor snel kan worden geschakeld tussen meerdere specificaties van as-onderdelen zonder het V-blok te hoeven vervangen, waardoor de tijd voor gereedschapswisseling wordt teruggebracht tot 30 seconden.
- Garantie voor centreringstabiliteit: De V-groef en de basis worden integraal bewerkt (geen samenvoeging), met een loodrechtheid van ≤ 0,002 mm/1000 mm tussen het groefoppervlak en de bodem van de basis. Dit zorgt ervoor dat de loodrechtheidsafwijking tussen de as van de as (na centrering) en het bewerkings-/inspectiedatum is ≤ 0,003 mm, waardoor het probleem van “kanteling van de asas door slijtage van het groefoppervlak” bij metalen V-blokken wordt voorkomen. Het is bijzonder geschikt voor toepassingen zoals de inspectie van de rondevorm van precisieassen en de kalibratie van concentriciteit.
2. 3D-positionering en aanpasbaarheid aan meerdere scenario’s
- Multidimensionale positioneringsondersteuning: De V‑blokkenbasis is uitgerust met een vlakke referentievlak (vlakheidsgroep 00: ≤ 0,003 mm/1000 mm), dat samenwerkt met zijbaffles en drukplaten om 3D‑positionering van as‑onderdelen te realiseren (centrering + axiale beperking + radiale klemming). De basis is voorzien van positioneringsgaten (φ6–φ12 mm, tolerantie H7), die via positioneringspennen op het gereedschapsplatform kunnen worden bevestigd, waardoor meerdere V‑blokken gezamenlijk gepositioneerd kunnen worden (bijvoorbeeld als segmentale ondersteuning voor lange assen). De coaxialiteit bij de positionering van lange assen bedraagt ≤ 0,005 mm/2000 mm.
- Dubbele aanpasbaarheid voor inspectie en bewerking: Als inspectiereferentie kan het samenwerken met rondheidsmeetapparaten en meetklokken om de rondheid en cilindriciteit van as‑onderdelen te controleren (inspectieherhaalbaarheid ≤ 0,001 mm). Bij gebruik als bewerkingsondersteuning weerstaat het snijvibraties (vibratieamplitude ≤ 0,003 mm) en is het geschikt voor positionering tijdens draaien en slijpen van assen. Na bewerking wordt de rondheidsfout van as‑onderdelen verlaagd van ±0,005 mm naar ±0,002 mm.
- Optimalisatie van de aanpasbaarheid voor speciale assen: Voor conische onderdelen (bijv. centers, taps toelopende assen) zijn op maat gemaakte “V‑groeven met variabele hoek” beschikbaar (de groefhoek varieert met de asdiameter). Voor speciaal gevormde assen met sleuven of treden worden op maat gemaakte “gekerfde V‑groeven” aangeboden (die uitstekende delen van de as vermijden), zodat de centreringnauwkeurigheid niet wordt beïnvloed door de constructie van het onderdeel. Het is geschikt voor positionering van meer dan 95% van speciaal gevormde as‑onderdelen.
3. Garantie voor stabiliteit en duurzaamheid onder alle werkomstandigheden
- Materiaalvervormingsweerstand en trillingsbestendigheid: Graniet V-blokken zijn vervaardigd van Jinan Green/Taishan Green graniet (kwartsgehalte ≥ 65%, dichtheid ≥ 2,7 g/cm³) met een lage thermische uitzettingscoëfficiënt. Bij een temperatuurschommeling in de werkplaats van ±5℃ bedraagt de variatie in de V-groefhoek ≤ 0,001°, en de variatie in de centreringfout ≤ 0,0005 mm. De hoge dempings-eigenschap kan hoogfrequente trillingen (50-3000 Hz) tijdens inspectie/bewerking absorberen, waardoor verschuiving van as-onderdelen door trillingen wordt voorkomen en de herhaalbaarheid van inspectiegegevens met 60% wordt verbeterd.
- Corrosieweerstand en slijtvastheid: Het oppervlak van de V-groef is behandeld met “precisie-honing + nanoceramische coating” (laagdikte: 5-8 μm), die bestand is tegen snijvloeistoffen, alcohol en reinigingsmiddelen voor lagers, waardoor roest en oxidatie van het groefoppervlak bij metalen V-blokken worden voorkomen. De oppervlaktehardheid bereikt HS75-80 (voor graniet), en de slijtvastheid is 2,5 keer zo hoog als bij gietijzeren V-blokken. Na langdurig gebruik (≥ 100.000 in- en uitvoeringen van assen) bedraagt de slijtage van het groefoppervlak ≤ 0,001 mm; er is geen nabewerking nodig en de onderhoudsperiode wordt verlengd tot meer dan 2 jaar.
- Brede milieuanpassingsvermogen: Kan worden gebruikt in vochtige omgevingen (relatieve luchtvochtigheid ≤ 90%) en licht corrosieve omgevingen (bijv. reinigingsmiddelen in halfgeleiderwerkplaatsen). Een optionele antistatische coating (oppervlakteweerstand: 10⁶-10⁹ Ω) is beschikbaar, geschikt voor het positioneren van precisieassen in de halfgeleiderindustrie (bijv. wafertansferassen), waardoor precisieproblemen door elektrostatische stofadsorptie worden voorkomen.
Samenstelling van het kernsysteem
| Componentcategorie |
Kernparameters en configuratie (graniet/marmer) |
| V-vormig lichaam (graniet) |
Materiaal: Jinan Green/Taishan Green (wateropname ≤ 0,05%, onzuiverheidsgehalte ≤ 0,1%); Nauwkeurigheid: tolerantie V-groefhoek ±0,01°, centreringfout ≤ 0,002 mm (voor as φ50 mm), Ra-waarde van het groefoppervlak ≤ 0,02 μm; Specificaties: Hoeken 90°/60°/120°, conventionele afmetingen (L×B×H) 80×50×50 mm ~ 500×300×300 mm, toepasbare asdiameter φ5-φ200 mm; Structuur: Geïntegreerde V-groef (boogovergang R0,5-R5 mm), basisvlak als referentie, optionele positioneringsgaten |
| V-vormig lichaam (marmer) |
Materiaal: Hoge zuiverheid zwart/beige marmer (calciumcarbonaat ≥ 95%, dichtheid ≥ 2,75 g/cm³); Nauwkeurigheid: tolerantie V-groefhoek ±0,02°, centreringfout ≤ 0,005 mm (voor as φ50 mm), Ra-waarde van het groefoppervlak ≤ 0,05 μm; Specificaties: Voornamelijk hoek 90°, afmetingen 80×50×50 mm ~ 300×200×200 mm, toepasbare asdiameter φ5-φ150 mm; Toepassingsscenario’s: Conventionele asinspectie, positionering bij lage tot middelhoge frequenties |
| Hulpstukken voor positionering |
Zijbaffles (van graniet, loodrechtheid ≤ 0,002 mm/1000 mm, voor axiale beperking van de as); Snelvergrendelende drukplaten (klemkracht 100-5000 N, geschikt voor het klemmen van verschillende asdiameters); Kalibratiemandrels (φ20-φ100 mm, rondheid ≤ 0,0005 mm, voor precisiekalibratie van V-blokken) |
| Ondersteunende hulpmiddelen |
Precisieniveau (nauwkeurigheid 0,02 mm/m, voor de kalibratie van V‑blokken); Reinigingsborstel (zacht nylon, om krassen op het groefoppervlak te voorkomen); Stofkap (op maat gemaakt, waterdicht Oxford‑stofmateriaal) |
Typische toepassingsgevallen in de industrie
- Inspectie van de rondheid van de binnenring van precisiekogellagers: Een lagerbedrijf gebruikt dit apparaat voor de inspectie van de rondheid van binnenringen van lagers (φ30–φ80 mm) — met gebruik van een granieten V‑blok van 90° (150×100×100 mm) en een centreringfout ≤ 0,002 mm. In samenwerking met een rondheidsmeetapparaat is de herhaalbaarheid van de rondheidsfout van de binnenring verlaagd van ±0,002 mm naar ±0,0008 mm, is de inspectie‑efficiëntie gestegen van 30 stuks per uur naar 50 stuks per uur, en is de kwalificatiegraad van de afgewerkte lagers met 35% verhoogd.
- 2024-07-03T16:54:21+08:00
- Kalibratie van de concentriciteit van de hoofdas van windturbines: Een windenergiebedrijf gebruikt dit apparaat voor de kalibratie van de concentriciteit van de hoofdassen van 3 MW‑windturbines (φ500–φ800 mm) — met behulp van op maat gemaakte granieten V‑blokken van 120° (500×300×300 mm, twee blokken in combinatie) die geschikt zijn voor grote asdiameters. Na centrering bedraagt de rechtlijnigheid van de as van de hoofdas ≤ 0,005 mm/5000 mm, en is de kalibratiefout verlaagd van ±0,01 mm naar ±0,003 mm. De operationele stabiliteit van de windturbine‑eenheid is met 40% verbeterd.
- Positionering van wafertansportassemblages in de halfgeleiderindustrie: Een halfgeleiderfabrikant gebruikt dit voor de inspectie van wafertansportassemblages (φ10-φ20mm) — waarbij een antistatische granieten V-blok (100×60×60mm) wordt gekozen met een groefoppervlak met Ra ≤ 0,01μm en een centreringfout ≤ 0,001mm. Dit voorkomt elektrostatische stofaantrekking en de rondeheidinspectie van de transportas bereikt een nauwkeurigheid van ±0,0005mm, waarmee wordt voldaan aan de eisen voor wafertransport op 7nm-niveau. Het defectenpercentage bij inspectie daalt met 80%.
Kernconcurrentievoordelen
- Centreringnauwkeurigheid ver boven die van metaal: De tolerantie van de V-groefhoek bij granieten/marmeren V-blokken bedraagt ±0,01° (voor graniet), en de centreringfout is ≤ 0,002mm — meer dan vier keer beter dan bij metalen V-blokken (centreringfout ≥ 0,008mm). Hiermee wordt het kernprobleem opgelost van “inspectie-/bewerkingsafwijking veroorzaakt door onnauwkeurige centrering” bij precisieassen, met name geschikt voor hoogwaardige toepassingen zoals de luchtvaart en de halfgeleiderindustrie.
- Lange periode van nauwkeurigheidsbehoud: Na 24 tot 36 maanden natuurlijke veroudering wordt 99,5% van de interne spanning geëlimineerd. De slijtage van de V-groef bedraagt ≤ 0,001mm per 100.000 gebruikscycli, en de periode van nauwkeurigheidsbehoud bedraagt 5 tot 8 jaar (terwijl metalen V-blokken slechts 1 tot 2 jaar meegaan). Dit vermindert de frequentie van kalibratiedowntime en bespaart jaarlijks meer dan 150 uur aan onderhoudskosten.
- Uitstekende trillingsbestendigheid en milieuanpassingsvermogen: De hoge dempings-eigenschap absorbeert trillingen om verplaatsing van asdelen te voorkomen; de lage thermische uitzettingscoëfficiënt garandeert stabiliteit van de precisie onder temperatuurschommelingen; de corrosiebestendige en antistatische (optionele) constructie past zich aan speciale omgevingen aan, zoals vochtigheid, corrosie en elektrostatische gevoeligheid. De toepassingsscenario’s zijn meer dan twee keer zo talrijk als bij traditionele metalen V-blokken.
- Extreem lage onderhoudskosten: De nanocoating op het groefoppervlak en de slijtvastheid van steen maken roestpreventie en hergrindonderhoud overbodig, wat nodig is bij metalen V-blokken (het jaarlijkse onderhoudsbedrag voor metalen V-blokken bedraagt ongeveer 1.000 yuan, terwijl dat voor stenen V-blokken slechts 100 yuan is). De integrale constructie heeft geen lasnaden, waardoor “precisieafwijking door slakophoping bij lasverbindingen” bij metalen V-blokken wordt voorkomen. Reiniging vereist alleen afnemen met een stofvrije doek.
- Sterk aanpasbaarheid voor maatwerk: Aanpassing van hoeken (60°/90°/120°/speciale hoeken), afmetingen (geschikt voor asdiameters φ5-φ800mm) en functies (antistatisch/groeven met verschillende niveaus/gegroefde groeven) wordt ondersteund, waardoor wordt voldaan aan de positioneringsbehoeften van meer dan 95% van alle assen. In tegenstelling tot metalen V-blokken, die “één blok per as” vereisen, worden de aankoopkosten met 60% verlaagd.
Volledig dimensionale aanpassingsdiensten
- Aanpassing van basisparameters:
◦ Hoekmaatwerk: Conventionele hoeken van 60°/90°/120°, evenals speciale hoeken (bijv. 45°/150°) kunnen op aanvraag worden ontworpen, met optionele hoektoleranties van ±0,01° tot ±0,03°;
◦ Aanpassing van afmetingen: Lengte×Breedte×Hoogte van 80×50×50 mm tot 800×500×500 mm, geschikt voor asdiameters φ5–φ800 mm. Grote V-blokken ondersteunen splicing (centreringfout bij lasnaden ≤ 0,005 mm);
◦ Aanpassing van groeven: Enkelvoudige groef/meervoudige groeven (getrapte groeven), groefboog R0,5–R10 mm, gekerfde groeven (geschikt voor assen met sleuven/stappen).
- Aanpassing van functie en materiaal:
◦ Functieverbetering: Antistatische coating (oppervlakteweerstand 10⁶–10⁹ Ω, voor halfgeleideromgevingen), nanoslijtvaste coating (voor toepassingen met hoge frequentie), ultragladde oppervlaktebehandeling van de groef (Ra ≤ 0,01 μm, voor optische aspositionering);
◦ Materiaalkeuze: Jinan groene graniet (nauwkeurigheid klasse 00) voor ultra-precisietoepassingen (luchtvaart/halfgeleiders), marmer (nauwkeurigheid klasse 0) voor conventionele toepassingen, en composietgraniet (kosteneffectief) voor kostenbewuste toepassingen.
- Aanpassing van ondersteunende diensten:
◦ Kalibratieservice: Precisiekalibratie van V-blokken (inspectie op centreringfout en hoektolerantie), uitgifte van metrologische inspectierapporten, optionele kalibratiecycli van 1–2 jaar;
◦ Ondersteunende oplossing: Ontwerp van een geïntegreerde positioneringsoplossing (V-blok + zijbaffle + drukplaat) op basis van de tekening van het asonderdeel van de klant, inclusief proefmontage en verificatiediensten;
◦ After-salesgarantie: 3 jaar gratis garantie voor granieten V-blokken / 2 jaar garantie voor marmeren V-blokken, 24-uurs reactie op kwaliteitsproblemen en het leveren van reserve-V-blokken ter ondersteuning van de continue productie.